Evile, Jedijství je skutečné náboženství, protože bylo jako náboženství uznáno. A pokud ti tohle nevoní protože je to na základě filmu, zkusíme něco "staršího":
Buddhismus je označován jako ateistické náboženství, ačkoli v mnoha textech vystupuje spousta božstev - bytostí, žijících ve vyšších dimenzích existence. Na rozdíl od teistických náboženství jsou však tato božstva považována za běžné smrtelné a nevědomé bytosti podobně jako lidé nebo zvířata, pouze je převyšující svou krásou, schopnostmi a dlouhověkostí. Jako ateistické náboženství je přesto buddhismus možné označit proto, že k dosažení osvobození není třeba víra v Boha, jak je tomu v teistických náboženstvích, neboť Bůh jakožto pojem není v buddhismu definován. V mahájáně se objevuje systém osvícených bytostí (bódhisattvů), které bývají nesprávně přirovnáváni ke křesťanským světcům. Tento systém se však v theravádovém buddhismu, který sám sebe považuje za původní, nijak neobjevuje.
Volně shrnuto, náboženství, ve kterém se nikdo k bohu nemodlí, protože to náboženství žádného boha nemá existuje (a je jich víc).
Zdroj wikina, budhismus
Konfucionismus je v tomhle bodě docela podobný. Taky předpokládá "vyžší sílu", ale taky ji nedefinuje a nevyžaduje její vzívání.
Takže abych Tě citoval, milý znalče světových náboženství Evile, the end.
Ne, řekl to (v tomhle díle) trochu jinak s tím, že význam byl NEJEN takový, že oriové drží svoje lidi "dole", ale i v tom, že víra je v ohledu šancí na povznesení "škodlivá".
Klidně sdílej.
Horu měli evidentně alespoň částečně podkopanou (minimálně v té části kde byl vrcholek a ze které odlétala loď). Nadmořská výška té hory je nedůležitá, protože ta hora tam stála pořád na stejném místě a když byla zasněžená při odletu antiků, byla zasněžená i zimy předtím - a to dokonce ještě dříve, než tam postavili město a prokopali horu. Netvrdím že něco takového nejde ve středověkých hadrech sfouknout, jenom že je to MNOHEM snazší udělat v modernějších materiálech. Praktičnost a parametry střihu oblečení jsou dané nejenom módou, ale i technologickou úrovní skupiny, která oblečení vyrábí. A podle všeho byli antici o "trochu" vyspělejší (a praktičtěji založení) než Oriové, takže neměli důvod u středověkých mudůrů zústávat. Jen se prostě nechtěli na ulicích odlišit a udělat ze sebe terče. I kdyby bylo nakrásně jaro, když je padesát metrů ode mě sníh, předpokládám že je pořád lehounce zima, ať by měli tu náhorní plošinu vytápěnou jak by chtěli. Navíc vítr (kterej musí bejt taky dost chladnej) jentak nevytopíš...
Kdo tu sakryš mluví o nanoštítu Evile...? Psal jsem vysloveně o nanolátce - TJ látce vyrobené s přesností na nanometry Podívej se i jinam než jenom na tuhle stránku...
Textilní nanotechnologieExistují textilní materiály se speciální nanostrukturou, která těmto tkaninám může dodávat požadované speciální vlastnosti, např. materiál známý pod obchodním označením goretex - látka propustná pro vodní páry, ale nikoliv pro vodu v kapalném skupenství.[zdroj?] Další možností je přidání nanočástic některých kovů, např. stříbra do hmoty před výrobou textilního vlákna.[zdroj?] Vyrobená příze získává další vlastnosti jako například antibakteriálnost.[zdroj?] Informace na
http://www.nanobala.cz/tex.htmlZdroj wikina, nanotechologie
Umělé látky mají prostě výhody a schopnosti, o kterých si kůže a přírodní textilie mohou nechat jenom zdát.
No a jednou (z mnoha) vlastností, které jde látkám z nanovláken "vložit" je i extrémní odolnost proti chladu.
Nápad s vyžší tepelnou odolností antiků má něco do sebe, ale na to jsme s nimi příliš (fyzicky) podobní a na jejich lodích které známe udržovali podmínky příliš podobné klasickým dvaceti dvoum stupňům celsila co jsou příjemné i lidem. A to i v případě, že by nižší teplota mohla urychlit procesy (supravodivost, chlazení superpočítačů, atd).
sgcatlantis:
Dost možná. Ono "vykrádání" příběhů není mezi jakýmikoliv příběhy nic moc nového... ( u sci-fi to platí často dvojnásob).