Já musim teda říct, že jsem nikdy warp moc nepochopil - jak může zakřivení časoprostoru okolo lodi jí umožnit překročení rychlosti světla?
Tohle je malinko složitější na pochopení teda.. ale jestli to chceš jednoduše, tak ti stačí vědět, že teoretický reálný Warp umožňuje lodi, aby stála vlastně na místě a prostor se pohyboval okolo ní..
No dejme tomu že překousnu to, že "se prostor může pohybovat", ale pořád to nijak neřeší důsledek teorii relativity, že dva objekty se vůči sobě mohou pohybovat maximálně rychlostí světla.
Prostě ten warp vytvořením warpový bubliny "ochcáva" časoprostor.Jednou byl o tom článek ve 21. století a tam psali toto:Před lodí by docházelo ke kompresi časoprostoru -podobně jako při velkém křachu- teoretickém zániku vesmíru a za ní by byl rozpínán jako při velkém třesku.V bublině samotné by nedocházelo ke změně plynutí času, loď necestuje rychlostí světal, jediný "pohyb" neomezený žádnou rychlostní hranicí vykonává časoprostor sám.Je k tomu třeba tzv. negativní energie, která je potvrzena experimenty- jedním z nich je právě Casimirův efekt.Jěště závěrem přidám něco o teoretických nárocích na energii.K vytvoření bubliny o průměru 200 metrů pohybujíci se 10x rychleji než světlo by bylo třeba energie v množství 10 miliadrkrát větším něž je veškerá energie pozorovatelného vesmíru( to by asi bylo hodně ZPM )A pak je tady mnoho dalších otázek, jako jestli hmota do které loď narazí ji nezníčí nebo jestli lze ovlivňovat směr letu.Takže jsem to snad celkem solidně vysvětlil .
no v bsg se to primo myslim nerikalo,ale myslim ze jednu soustavu takze s pegasu do milkyway behem milisekundy a pak zase z milkyway dal,ale v sg svete to bude jinak a ma atlantis misto tylia zpmka a zpm je samo o sobe takovej vesmirek takze kdyz znate souradnice tak muzete v sg tim pohonem dolete kamkoliv.ASI
Neviem ci ste si vsimli ale HP v SG je trochu iny ako napr v B5. Teda aspon pokial som so spravne pochopil. V SG si lod vytvory vlasny tunel a v nom nieje ziadna ina lod a moze sa v nom len pohybovat . Zatial co v B5 si lode vytvoria priechod do HP (ako priestor nie tunel) v ktorom sa mozu lode stretavat,prekladat naklad dokonca tam mozu byt aj podporne zakladne pripadne vyckavat na to kedy skocia do NP. Pride mi to ako ze v SG zlepili warp a HP, ale mozno som si to len zle vylozil. HP z B5 mi pride lepsi. co sa tyka warpu a FTL nevie. HP sa mi paci najviac
V SG je to opravdu jak je to zapotřebí. Tak tam někdy nejde aby bylo víc lodí v HP a někdy zase jde aby bylo víc lodí v HP.
Co se týče reálnosti 1. Warp (Jen mít dost prostředků a šlo by to) 2. FTL (Sice málo reálný, ale teoreticky by nějak vytvořit WH šlo. A kdyby to šlo jen z jednej strany, tak by bylo FTL proveditelný.) 3. HP (ze SG, na to žádná teorie, ani něco neexistuje. NA TEN V SG)
Podle mě je nejrychlejší HP kde lod cestuje v jiné dimenzi kde platí jiné fyzikální zákony a rychlost světla není hranicí. Druhý nejrychlejší je asi warp podle toho co jsem tu četl a nejpomalejší je FTL kdy se cestuje těsně pod hranicí rychlosti světla (sice Faster than light znamená rychlejší než světlo ale podle teorií rychleji než světlo cestovat nejde). To co tu píšete o jablku je červí díra kdy se vesmír ohne a vzdálenost stovek světelných let trvá pár vteřin.