Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SG Dynasty: Admirálovo dedičstvo

SG Dynasty: Admirálovo dedičstvo


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Wydra: ad 1) Oo. Ďakujem za uvedenie do siene slávy... :P

ad 2) Bude to rozhodne veľmi zaujímavé, to ti môžem potvrdiť...

forton: len buď zvedavý ďalej... ďalšia kapitola vás čaká na budúci týždeň...

posedlík: To by zaujímalo aj mňa, ale príbeh sa bude vyvíjať trochu neočakávaným smerom. Ako? To ešte len uvidíte...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pekné, pekné. :bravo:
Prichádzam neskoro, ale vďaka PDF-ku čo som dostal ( :yahoo: ) a aj vďaka práci sa skôr nedalo. :sorry:
Dobrá to časť a môžeme sa tešiť aj na pokračovania. :yes:
:bravo: :write: :arrow: :yahoo:
:thumbsup: :bye:

P.S.: Našiel som pár vecí (v PDF) :wink: a ešte hyperpriestor a (myslím) subpriestor ktoré používaš. Osobne nemyslím, že je to najšťastnejšie riešenie. Je lepšie si vybrať a ostať pri jednom slove (výraze).
:hmmm: Ak bude dosť času, tak sa pozriem na to PDF-ko a potom Ti ho prepošlem. (Ak budeš chcieť, len naozaj neviem kedy sa k tomu dostanem. :roll: :dontknow: )
:wink:

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak je pondělí čekám netrpělivě díl :-), apropó proč nedostávám PDF?

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:hmmm: Asi máš zlého kocúra v avatare. :wink: :lol:
:P

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
forton: PDF nedostávaš preto, lebo nemám tvoju emailovú adresu... :hmmm: ak chceš PDF, tak pošli cez PM adresu a dostaneš darček...

Puk: v SG svete sa subpriestor a hyperpriestor používajú ako synonymá, to je známa vec a ja som to tiež prijal za svoje. Okrem toho by veta "Torden aktivoval svoje hyperpriestorové motory a v krátkom záblesku pseudopohybu skočil do hyperpriestoru." vyzerala dosť blbo, keby v nej bol dvakrát hyperpriestor. Snažím sa vyhýbať takýmto veciam...

a keďže je pondelok, tak pridávam novú časť príbehu. Táto kapitola má šesť A4, takže som si povedal, že vám bude stačiť jedna kapitola a nie dve, ako ste si už možno zvykli. Nebudem vás rozmaznávať... :twisted:

Kapitola 40. – Operácia: Destiny – Plánovanie

Na mieste ďalšej základne našli len trosky a Anne na myseľ prišli slová Keránskeho kontraadmirála, ktoré jej povedal v súkromnom rozhovore tesne pred odletom Tordenu z predchádzajúceho bojiska. Keránci nasadili do boja veľkú časť svojej flotily, desiatky a stovky lodí. Je teda dosť veľká šanca, že ďalšie základne, ktoré má Torden v databáze, budú podobne zničené ešte pred ich príletom. O zvyšných pirátskych oporných bodoch nemala informácie a jej protipirátska kampaň sa chýlila ku koncu. Rozhodla sa to však ešte overiť.
V nasledujúcich troch týždňoch Torden obletel všetky označené základne a všade ho čakal rovnaký obraz skazy. Zničené vojnové lode, trosky, vybombardované planéty. Nechali sa predbehnúť. Annu to trochu frustrovalo, lebo nemohla pirátov zničiť sama, ale na druhú stranu bola spokojná, pretože dosiahla, čo potrebovala: pirátske a otrokárske gangy boli potlačené. Obrátila proti nim moc Keránskeho impéria. Nakoniec preto obrátila bitevnú loď naspäť k Zemi.
Dvadsiateho štvrtého augusta dorazil Torden na orbitu Zeme a Anna nechala posádku vylodiť. Neskoro v noci teleportovala na povrch posledných členov posádky a ostala na gigantickom plavidle sama. O niekoľko minút neskôr naštartovala znovu motory a bitevná loď vstúpila do hyperpriestoru vo vektore k Telerush Var.
Na druhý deň dorazila na orbitu „svojej“ planéty. Keď zaparkovala na orbite a odvysielala potrebné kódy, ktoré zaručovali, že ju nezostrelia obranné kanóny základne, prezrela si aktuálny stav, v ktorom sa jej domov nachádzal.
Bola milo prekvapená. Za sedem mesiacov stavby bola hrubá štruktúra úplne dokončená. Hangáre už boli postavené, dokonca videla už pripravené základy palebných stanovíšť ťažkých a ľahkých kanónov. Bolo však vidieť, že ešte zostáva mnoho práce. Zbrane neboli osadené, hangárom chýbali vráta, všade videla prázdne miesta, ktoré čakali na technické zariadenia...
Opatrne zostúpila s Tordenom na jeho staré „parkovisko“ – plytké, dlhé a rovné údolie sto dvadsať kilometrov na juhozápad od základne. Prelet atmosférou a pristátie bolo bez problémov. Dokázala s obrovským plavidlom manévrovať veľmi jemne, takže otras pri dotyku s povrchom, nemuseli tlmiče skoro vôbec kompenzovať.
Niekoľko dlhých desiatok minút jej zabralo deaktivovať systém obrovského plavidla. Nakoniec sa jej to však podarilo a ona sa presunula Jumperom na základňu. V riadiacom centre si prezrela hlásenia o tom, čo sa udialo za jej neprítomnosti. Nakoniec sa poriadne unavená vybrala do svojho apartmánu a po horúcej sprche zaspala spánkom spravodlivých.
Keď sa na druhý deň prebudila, zistila, že slnko je už vysoko na oblohe. Osprchovala sa a nahá vyšla na balkón svojho apartmánu. Vonku fúkal slabý teplý vietor a ona sa zase usmiala pri pohľade na prírodu okolo základne. Rozšírenie základne bolo naprojektované na opačnú stranu, takže pred jej balkónom ostal hustý les. Príroda tejto planéty ju neprestávala udivovať. Husté ihličnaté lesy a subtropické pásmo sa tu miešali v dokonalej symbióze.
Dlho sa kochala pohľadom z balkónu a nechávala svoje nahé telo ofukovať teplým vetrom. Keď sa otočila, aby vošla naspäť do vnútra budovy, zbadala sa vo výplni balkónových dverí ako v zrkadle. Chvíľu hodnotila kritickým pohľadom svoje telo a nakoniec si vzdychla. Týždne na lodi, stres protipirátskej kampane si na jej oblých krivkách a nádhernom tele modelky vyžiadali svoju daň a ona videla, že je chudá. Príliš chudá. Rebrá jej síce až tak netrčali, ale videla, že jej hmotnosť klesla značne pod optimálnu hranicu.
Vošla dovnútra, obliekla sa do čistej kombinézy a šla sa naraňajkovať. Naprogramovala si v syntetizátoroch veľmi výdatné raňajky a s chuťou sa najedla. Potom sa vybrala do riadiaceho centra. Keď vošla do miestnosti, zistila, že veliteľské kreslo je obsadené jedným z replikátorov, ktorému sa v rýchlom slede mihajú nad hlavou holografické obrazce. Zadívala sa na ne a uvedomila si, že sú to technické plány nejakej časti základne. Videla okraj niektorého z hangárov a obslužné chodby a miestnosti okolo neho.
Posadila sa na jedno z voľných kresiel a na terminál pred sebou si vyvolala hlásenia o činnosti a udalostiach v dobe svojej neprítomnosti. Nasledujúcich niekoľko hodín strávila čítaním a prezeraním hlásení. Po obede prikázala replikátorovi v riadiacom kresle, aby jej uvoľnil svoje miesto a keď sa uvelebila v antickej sedačke, spustila silné senzory základne na plný výkon. Prehliadla si dianie v celej galaxii. Obzvlášť ju zaujímali bitky v niektorých sústavách. Priblížila si postupne jednotlivé sektory a sledovala boje. Vo všetkých prípadoch identifikovala podľa taktiky keránske eskadry bojujúce s pirátskymi loďami. Trpko sa usmiala. Keránci sa pustili do veľmi rozsiahlej ofenzívy. Ona nemala ani desatinu ich informácií. Keby mala viac údajov a pozícií pirátskych základní, jej ťaženie by ešte stále pokračovalo.
Priblížila si Slnečnú sústavu a prekvapene zbadala, že na orbite Zeme je celkom početná flotila. Spoznala jeden ťažký krížnik triedy 305 a desať ľahkých krížnikov triedy 304. To ju prekvapilo. Očividne vstúpila do služby ďalšia loď tejto triedy. Zapátrala vo svojej pamäti a vybavili sa jej údaje z jedného obežníku, ktorý dostala ešte na zásobovacej základni číslo osem. Schválené mená lodí pozemskej flotily – Phoenix, Catherine Langford, Icarus, Theseus, Perseus, Victory, Zvezda a ďalšie. ESS Catherine Langford videla už na orbite Zeme predtým, takže toto musel byť novučičký Icarus. Keď si to dala dokopy s dátumami uvedenia ostatných lodí do služby, vyšlo jej, že pozemské lodenice dokážu postaviť každých štrnásť až šestnásť mesiacov dve lode.
Usmiala sa nad týmito svojimi zisteniami a potom si prezrela ešte raz orbitu Zeme. Okrem lodí pozemskej proveniencie tam parkovali, trochu stranou, dve goa´uldské lode triedy Ha´tak a štyri Al´keshe. Zamračila sa nad tým, ale keď videla, že pyramídové lode sa nijako neskrývajú, usúdila, že sú to lode buď Slobodných Jaffov alebo Tok´rov. Orbita Zeme je teda veľmi dobre strážená a v Mliečnej ceste je veľmi málo civilizácií, ktoré by dokázali úspešne zaútočiť na Zem, poraziť flotilu na orbite a odolať streľbe dronov z troch antických základní, ktoré mali Pozemšťania k dispozícii. Dokázala by ich spočítať na prstoch jednej ruky. Jej vlastná flotila, Keránske impérium, Noxská federácia a viac asi nikto.
Deaktivovala senzory a uvoľnila kreslo replikátorom, aby mohli pokračovať v prestavbe základne. Niekoľko nasledujúcich dní strávila polihovaním na balkóne a napchávaním sa, aby sa opäť dostala na svoju zvyčajnú hmotnosť.
Na sedemnásty deň po prílete znovu ležala nahá na balkónovom lehátku a vystavovala svoju pokožku pôsobeniu slnečných lúčov. Tunajšie slnko nemalo také silné vyžarovanie ultrafialového svetla ako hviezda, okolo ktorej obiehala Zem. Preto jej trvalo omnoho dlhšie, kým dosiahla taký výrazný stupeň bronzového sfarbenia pokožky. Na Zemi by jej na to stačili dva alebo tri dni. Tu na to potrebovala tri týždne a stále to nebolo ono.
Zrazu zahúkala siréna a z reproduktorov sa ozvalo hlásenie: „O desať minút vystúpi z hyperpriestoru na orbite loď triedy 304.“ Anna zahundrala niečo veľmi nepekné a zdvihla sa z lehátka. Vošla do izby a obliekla sa na privítanie hostí. Vzhľadom na to, že bola jedinou obyvateľkou planéty a mala v rukách moc, ktorá vzbudzovala veľký rešpekt u mnohých rás v tejto galaxii, bolo jej celkom jedno, čo si obliekala. Posledné tri týždne dokonca strávila väčšinou nahá. Na posádku prilietajúceho pozemského krížnika by však cisárove nové šaty nespravili najlepší dojem.
Nadávajúc v niekoľkých jazykoch sa hnala do veliaceho centra a do miestnosti vošla minútu pred príletom lode. Na obrazovkách terminálov sledovala modrobiele výboje hyperpriestorového okna a potom sa v záblesku pseudopohybu objavila loď. Zamerala senzory základne na jej trup a prečítala si jej meno – ESS George Hammond. Uvedomila si, že to je Carterová.
Po chvíli sa na obrazovke objavila generálkina usmiata tvár: „Zdravím vás doktorka! Alebo by som mala povedať ríšska admirálka?“ Anna jemne sklonila hlavu: „Zdravím Samantha! Čo vás sem privádza?“ Carterovej neunikol výraz na Anninej tvári a tak to skrátila: „Potrebujem vašu odbornú pomoc. Týka sa to hviezdnej brány, ale je to na dlhšie rozprávanie. Môžem pristáť na povrchu?“ Doktorka Kornilovová len sucho povedala: „Zamieta sa. Momentálne nestojím o návštevníkov a už vôbec nie o takých, ktorí by boli schopní prekonať zabezpečenie mojej základne.“
Carterová si vzdychla a povedala: „No čo už. Ostaneme na orbite. Jedná sa o túto vec...“ Vyložila jej celý problém a Annu to, na jej vlastné prekvapenie, zaujalo: „Áno, obojsmerná červia diera sa dá vytvoriť, ale je to príliš náročné. Hviezdny brány nie sú na niečo podobné stavané. V minulosti sa to skúmalo, ale neviem, k akým výsledkom sa dospelo. Môj otec sa o to veľmi nezaujímal, takže to neviem ani ja. Počula som však o nejakých vedľajších účinkoch takéhoto spojenia. Vraj mala vytáčajúca brána tendenciu skratovať už počas vytáčania a to kvôli nahromadeniu energie. Žiadalo si to totiž neskutočné množstvo energie.“ Carterová sa opatrne opýtala: „Dokázali by ste určiť, čo by ste potrebovali, keby ste mali vytvoriť obojsmerné spojenie na Destiny?“
Doktorka Kornilovová si vzdychla a chvíľu premýšľala. Potom zamyslene povedala: „Presné súradnice Destiny, to jest galaxiu v ktorej sa loď nachádza, polohu lode a vektor, po ktorom sa pohybuje. Ďalej by som potrebovala hviezdnu bránu. S tým by bol asi najväčší problém. Viete, hviezdne brány v sieti Mliečnej cesty a aj v sieti Pegasu sú pomerne nového typu. Nie sú dizajnované na takúto operáciu a som si takmer stopercentne istá, že by to žiadna z brán v týchto sieťach nedokázala. Musela by to byť brána zo siete staršieho typu, podobná ako tie, ktoré kladú sádzacie lode pred Destiny. Alebo by to musela byť úplne nová brána, dizajnovaná špeciálne na takúto operáciu. A nakoniec samozrejme energia. Veľa energie...“ Carterová namietla: „To by sa možno dalo zariadiť. Máme niekoľko modulov ZPM, ktoré by sme mohli poskytnúť...“
Anna sa však zhovievavo usmiala: „Sam, mám oveľa viac modulov ako vy a okrem toho si dokážem vyrobiť ďalšie, ak to potrebujem. Tu sa však bavíme o množstve energie, na ktorú by sme potrebovali rádovo desiatky modulov ZPM. A potrebovala by som k tomu aj mimoriadne výkonné počítače. Buď Atlantídu alebo túto základňu a to na mnoho dní. Na Atlantídu by som teraz radšej nechodila a táto základňa, veď vidíte sama, v akom je to tu stave. Potrvá ešte dobrých päť mesiacov, kým bude prestavba dokončená, takže dovtedy toho veľa robiť nemôžem...“
Carterová pokývala hlavou: „Vidím. A potom, keď dokončíte základňu, boli by ste sa do toho ochotná pustiť? Samozrejme za primeranú odmenu...“ Anna sa usmiala: „A tou je?“ Carterová sa zatvárila prefíkane: „Určite si sama a môžeme sa o tom potom jednať.“ Doktorka Kornilovová prikývla: „Dobre, porozmýšľam o tom. Ale až keď dokončím túto základňu. Skôr nemám o čom premýšľať...“ V skutočnosti mala o čom premýšľať, ale Carterovej to na nos vešať nemienila.
Rozlúčili sa a ESS George Hammond po chvíli odletel naspäť na Zem. Anna opustila veliteľské centrum a vybrala sa chodbami hlboko do komplexu budov základne. V jednom zo spodných poschodí narazila na laboratórium, ktoré určila už dávnejšie ako pracovisko dvom replikátorom. Ich úlohou bolo vytvárať nové moduly ZPM. Bola to mimoriadne náročná a zdĺhavá práca. Výroba jedného modulu trvala antickým vedcom niekoľko týždňov. Replikátorom to trvalo kratšie kvôli tomu, že nepotrebovali spánok a oddych.
Keď sa pred ňou otvorili dvere laboratória a ona vošla dovnútra, zbadala oboch replikátorov, ako pracujú pri veľkom počítačovom terminále. Jej príchodom sa nenechali vyrušiť. Odkašľala si a ticho sa opýtala: „Koľko modulov ste už vyrobili?“ Jeden z replikátorov zdvihol hlavu a zadíval sa na ňu. Potom odpovedal: „Sedemdesiat štyri. V priebehu dnešnej noci dokončíme ďalší modul.“ Pokývala hlavou: „Výborne! Pokračujte v práci!“
Nechala ich pracovať a vrátila sa do svojho apartmánu. Myseľ jej pracovala na najvyššie obrátky. S energiou si teda nebude musieť robiť starosti. A keď sa skončí prestavba základne, poradí si aj s hviezdnou bránou, ktorá bude schopná vytvoriť obojsmernú červiu dieru na Destiny. Najväčšie starosti však mala s tou najjednoduchšou časťou plánu – získaním koordinátov Destiny. Mohla sa síce vydať, podobne ako mnoho iných vedcov, za pomoci kryštálové transportného zariadenia na Destiny. Ale práve jej by sa to značne vypomstilo. Vedela toho o týchto zariadeniach dosť na to, aby si uvedomila, že práve ona týmto spôsobom cestovať nesmie. Výmena myslí a tiel pomocou kryštálov skrývala v sebe isté riziko – mohlo sa transportovať iba jedno vedomie do jedného tela. Ak by sa o takýto transport pokúsila ona, stratila by spomienky svojho otca, ktoré mala uložené vo svojej pamäti. Zariadenie by ich jednoducho neprenieslo a pri návrate do svojho tela by ich už nenašla. Bude tie koordináty musieť získať inou cestou. Niekto z Destiny bude musieť ísť k nej...
Nasledujúcich šesť mesiacov strávila leňošením na základni. Jej dni boli vyplnené počúvaním hudby a polihovaním na balkóne svojho nového apartmánu. Replikátori medzitým dokončili prestavbu základne.
Architektúra celej základne sa dosť podobala tej pôvodnej. Nízke rozložité veže sa striedali s obrovskými hangármi, platformami s ťažkými a ľahkými zbraňami a plochami, ktoré boli sadené stromami a kríkmi. Jednou z požiadaviek na začiatku projektu bolo, aby prázdne plochy, pod ktorými sa skrývali kilometre chodieb, technických miestností a skladov, a ktoré by ostali nevyužité, boli osadené stromami a kríkmi. Replikátori preto vybudovali tieto priestory so zosilnenými stropmi a ich nosné štruktúry boli dimenzované na nadštandardnú záťaž. Základňa tak bola podstatne zelenšia ako predtým.
Centrálna veža, v ktorej spodných poschodiach sa ukrývalo nové veliteľské centrum, bola masívna a ničím nepripomínala štíhle veže, ktorými bola známa Atlantída. Okrem obrovských senzorových antén na severnej strane základne to však bola jednoznačne najvyššia stavba na planéte. Mala sedemnásť nadzemných poschodí, z ktorých najvyššie bolo celé apartmánom doktorky Kornilovovej a štyri podzemné.
Keď sa po dokončení prestavby presťahovala do nového bytu, veľmi sa jej zapáčila jeho dispozícia. Replikátori ho postavili podľa plánov, do ktorých zakomponovali všetky jej pripomienky a návrhy, takže to bolo v podstate jej dielo.
Tvorila ho centrálne osemuholníkové átrium, v ktorého strede bolo drevené točité schodisko vedúce nadol, na spodné poschodie, kde bol vstup do apartmánu. Osem mohutných nosníkov obložených svetlým drevom podopieralo strechu, na ktorej bola postavená pristávacia platforma pre jeden Jumper alebo podobnú loď.
Okolo átria boli do kruhu zoradené ostatné miestnosti – knižnica (zatiaľ bez kníh), spálňa, šatník, súkromná jedáleň s veľkým, rôznymi ornamentmi zdobeným, stolom, v ktorom bol zabudovaný syntetizátor, posilňovňa, kúpeľňa s veľkou masážnou vaňou a ďalšie miestnosti. Okolo všetkých miestností sa z vonkajšej strany tiahol veľký balkón, či skôr terasa, ktorý fungoval ako vonkajšia prístupová cesta, najmä ak pristala na strešnej pristávacej ploche s Jumperom.
Osem dní trvalo Anne parkovanie všetkých lodí jej flotily v hangároch. Vždy sa Jumperom vybrala na príslušnú loď, aktivovala jej systémy a celý deň s ňou poletovala po sústave, aby preskúšala jej manévrovateľnosť, rýchlosť, výzbroj, výstroj a našla prípadné chyby. Nakoniec večer pristála v hangári na základni.
Na niektorých lodiach našla nedostatky. Občas to boli sklady dronov, v ktorých bolo až priveľa voľných slotov na drony, inde zasa hrdzavý trup a podobne. Keď pristála v hangári, jej kroky zvyčajne viedli do hangáru lode, odtiaľ Jumperom do svojho apartmánu a odtiaľ do nového veliteľského centra. Tam zadávala replikátorom úlohy súvisiace s odstránením nedostatkov na tej ktorej lodi. Už v prvý deň si zmyslela, že zjednotí farebnosť všetkých svojich lodí.
Tie totiž predtým slúžili v rôznych flotilách a eskadrách Antickej Floty a tak boli farebne odlíšené podľa toho, kam boli zaradené. Na viacerých lodiach sa farba už začala na dôvažok odlupovať v dôsledku veku a dlhého času bez údržby. Preto replikátori za pomoci automatických robotov natierali všetky lode novými ochrannými nátermi. Predošlá farba bola prevažne šedá a červená. To boli farby Druhej flotily, kam predtým patrila väčšina jej lodí. Torden, patriaci do Piatej flotily, zasa bol šedý a žltý. Parastus bol pred svojím zmiznutím zaradený do Prvej flotily a tak jeho trup bol namaľovaný na šedo a fialovo.
Nové farby, ktoré boli teraz aplikované na trupy jednotlivých lodí, boli biela s modrými doplnkami. Anna vedela, že jej lode bude veľmi výrazne vidieť v každej bitke, ale to nebol jej zámer. Chcela odlíšiť svoje lode od ostatných. Pozemská flotila maľovala svoje krížniky na šedo, Noxovia zasa používali khaki farbu a ďalšie civilizácie tiež používali podobné nevýrazne farby. Medzi nimi sa preto budú vynímať žiarivé farby jej flotily a logicky budú priťahovať pohľady všetkých v prípadnej bitke. O svoje lode sa nebála. Vedela ako ich používať a hlavne ako zabrániť ich poškodeniu, či zničeniu. Spojenecké lode, ktoré nebudú centrom pozornosti, tak budú mať o trochu lepšie šance.
Každá loď zároveň niesla na prednej časti kódové označenie lode. Anna, z pozície ríšskej admirálky, rozhodla, že lodiam ponechá ich pôvodné označenia avšak nechala ich natrieť čiernou farbou. Biele písmená na bielom trupe by sa dosť ťažko čítali.
Lode boli v hangároch, ich výstroj a zásoby sa postupne doplňovali zo skladov. Základňa sa dostávala do normálneho kolobehu života. Anna začala konečne riešiť problém, s ktorým pred polrokom prišla generálka Carterová – ako vytvoriť obojsmernú červiu dieru na Destiny a dostať jej posádku naspäť na Zem. Keďže replikátori obnovovali lode a vykonávali ich údržbu, musela si vyrobiť novú várku. Osem replikátorov zo série, ktorú nazvala „vedecká“, na rozdiel od tých predchádzajúcich, ktorí boli „stavební“, dostalo za úlohu navrhnúť hviezdnu bránu nového typu, ktorá by bola schopná vytvoriť obojsmernú červiu dieru na extrémne dlhé vzdialenosti.
Zároveň sa pokúsila spojiť s admirálom Forlinom na Atlantíde prostredníctvom diaľkovej komunikácie. Bola celkom prekvapená, keď sa jej to podarilo. Antény a senzory základne po prestavbe mali tak obrovský výkon, že dokázali vytvoriť spojenie aj s druhou galaxiou. Keď jej Forlin podal hlásenie o tom, čo sa udialo v poslednom čase v galaxii Pegasus, oznámila mu, že o niekoľko dní príde cez bránu na Atlantídu a bude potrebovať Sirtu, ťažkú hliadkovú loď, ktorá odpočívala zaparkovaná v jednom z dokovacích portov Atlantídy. Nechcela mu prezrádzať podrobnosti o tom, čo tam bude robiť, lebo v pozadí za ním videla, že je v kontrolnej miestnosti Atlantídy a motajú sa tam členovia pozemského personálu.
O dva dni neskôr zvolala všetkých replikátorov a zadala im ďalšiu úlohu, ktorú však mali vykonať sami, bez zaťažovania počítačového systému základne. Úlohou bolo navrhnutie rozšíreného obranného systému hviezdnej sústavy Telerush Var. Jej predbežný plán zahŕňal stovky emitorov štítu, ktorý mal v prípade potreby bez akýchkoľvek problémov pokryť celú planétu, ďalej desiatky automatických palebných postavení po celej planéte, na jej jedinom mesiaci ale aj po celej hviezdnej sústave – na mesiacoch druhej planéty, asteroidoch a ostatných telesách. Tiež to zahrňovalo míny reagujúce na stopy energie v zbraniach a ďalšie nástrahy.
Nechala replikátorov pracovať na úlohe, ktorú im zadala a sama, s jedným replikátorom nasadla na Fossiu, jeden z ľahkých krížnikoch, ktoré mala v hangároch základne. Let nebol dlhý. Len k najbližšej hviezdnej bráne. Na povrch planéty letela v Jumperi. Úlohou replikátora bolo dopraviť krížnik naspäť na Telerush Var a potom sa pripojiť k ostatným v ich práci.
V systémoch Jumperu mala pripojený modul ZPM a v krabiciach ešte ďalšie štyri moduly do zásoby. Keď zadávala adresu na Atlantídu, figliarsky sa usmievala. Nepotrebovala pripájať modul priamo na bránu, lebo energia z Jumperu sa pri vytáčaní prenášala do brány bezdrôtovým spojením a tam sa ukladala v bufferi. Bude teda môcť preletieť a nebude sa musieť starať o odpájanie energetického modulu. Ten si totiž povezie so sebou. Energia v bufferi postačí na bezpečný prechod bránou.
Tiež nemala GDO, ktoré používali pozemšťania na sklopenie štítu na bráne Atlantídy a ani ho nepotrebovala. Mala k dispozícii niečo oveľa lepšie. Najvyššie Antické veliace orgány mali k dispozícii celú sériu kódov, ktoré boli natvrdo naprogramované priamo v operačnom systéme každej brány. To zaručovalo, že sa najvyšší velitelia dostali v prípade potreby tam, kam potrebovali a bez zbytočných prieťahov pri spúšťaní štítu.
Zadala jeden z tých kódov a po chvíli sa jej obrazovka Jumperu rozžiarila potvrdením, že bránový štít na Atlantíde sa automaticky deaktivoval. Vedela, že na druhej strane ju bude očakávať uvítací výbor v podobe vojakov s namierenými zbraňami, ale štít Jumperu to v pohode zvládne. Forlin síce vie, že príde, ale nepovedala mu kedy presne. Nepochybovala však o tom, že keď ju uvidí v kabíne Jumperu, tak sa všetko veľmi rýchlo vyrieši.
Z hviezdnej brány vystrekol vortex energie, ktorý sa však veľmi rýchlo ustálil do priezračnej modrej hladiny horizontu brány. Zasunula motory Jumperu a potom naviedla plavidlo do brány. Keď sa vynorila na druhej strane, široko sa usmiala. Bola v miestnosti s bránou na Atlantíde a okolo jej Jumperu stála desiatka vojakov s namierenými zbraňami, presne ako predpokladala. Na balkóne kontrolnej miestnosti postával Forlin. Keď ju zbadal, rozkázal vojakom zložiť zbrane a Anne naznačil posunkami, aby zaparkovala Jumper v hangári nad miestnosťou s bránou. Sám sa potom vydal hore schodmi do hangáru. Vojaci sklonili zbrane a uvoľnili priestor okolo hviezdnej brány.
Nasmerovala Jumper nahor do hangáru, kde pristála ja jednom z voľných parkovacích miest. Keď otvorila zadné dvere, zbadala tam Forlina a generála Gerasimova, ako na ňu spýtavo hľadia. Kývla im hlavou na pozdrav a potom sa ospravedlnila generálovi. Chytila Forlina za lakeť a doslova ho odtiahla do najbližšieho transportéru a odtiaľ po teleporte do Taktickej miestnosti Vojnového štábu Atlantídy.
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
No tys na to asi kápl, ale tím to nebude, prostě jsem si o něj neřekl.... Moje chyba:-)

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
ako by povedal Teal´c: Indeed!
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Moc slušný díl:-) a zas čekat:), nechceš to vydávat dvakrát do týdne?

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
forton: To určite nie. Tak rýchlo to zas písať nedokážem... :D
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
úžasný díl :bravo: zajímalo by mě proč si Anna na základně nepostavila místnost z bránou :?:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
posedlík: na to ti môžem odpovedať otvorene, pretože do textu príbehu som to nedal. Spravila to z bezpečnostných dôvodov, keďže je na základni sama, teda ak nepočítame replikátorov. Cez tú náročne budovanú obranu sa jej nikto nedostane, ale keby mala na základni bránu, tak by sa niekto, napr. doktor McKay, mohol dostať cez energetický štít brány a tým by mala v samotnom srdci základne nepriateľský výsadok. Orbitu dokáže ustrážiť, ale bránu by nedokázala, najmä ak niekam odcestuje. jednoducho to pre ňu bolo neprijateľné bezpečnostné riziko... :pst:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

pal Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1007
Bydliště: Nottingham, UK
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
co dodat :?:
snad jen at nestratis zas inspiraci.
dekuju za nove dily, vcelku mile prekvapeni :wink:
Za kazdym vzestupem civilizace stala vira, za kazdym padem nabozenstvi. Neni nic horsiho jak negativni mysleni, zarlivost, zavistive ci jine negativni reakce pro zniceni zivota. Proto je treba myslet a konat pozitivne a s laskou.

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
"Torden aktivoval svoje hyperpriestorové motory a v krátkom záblesku pseudopohybu skočil do hyperpriestoru."

:arrow:
:idea: "Torden aktivoval svoje nadsvetelné (alebo medzigalaktické) motory a v krátkom záblesku pseudopohybu skočil do hyperpriestoru." :wink: 8)
Dobré pokračovanie a zaujímavá myšlienka obojstranne prechodnej brány. :yes:
:bravo:
:hmmm: :write: :arrow: :shock:
:bye:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
pal: Inšpiráciu nestratím, na Aničku mam nápadov až pozoruhodne veľa, čo sa zas nedá povedať o LA. Okrem toho, aj keby som teraz prestal písať, tak ešte pekných pár mesiacov bude čo vydávať... :D

k tomu prekvapeniu: Dá sa to zhrnúť do myšlienky:

Toto je spoiler!!!:
Nepriateľov Anička zvládne v pohode. Uvidíme, či zvládne priateľov...


:twisted: :twisted: :twisted:

Puk: hmmmm... zaujímavé. Ale z faktografického hľadiska je v tom trochu problém. Pre mňa znamená nadsvetelný pohon niečo hnusne podobné tomu čo má Destiny a sádzacie lode. Ostatné Antické, pozemské, asgardské, etc. lode to majú kapánek iné, takže toto slovo by som na ich motory radšej neaplikoval...

a "medzigalaktické"? hmmmm... neviem neviem...

neviem ako by som potom popísal rozdiel medzi normálnymi (medzihviezdnymi) hyperpriestorovými motormi antických lodí a tými upgradovanými (medzigalaktickými), o ktoré sa snažila posádka Aurory. Pri písaní takéhoto odstavca v texte by som dostal ťažké bolenie hlavy... :heat:

k tej obojstranne prechodnej bráne: s touto myšlienkou som sa pohrával už dávnejšie a práve do tejto kapitoly sa mi celkom hodila. Prišiel som na ňu, pokiaľ sa dobre pamätám pri pozeraní Letters from Pegasus, keď mi to napadlo ako analógia k tomu, čo v tej časti seriálu robili. Rozmýšľal som, na čo by sa dala použiť brána, keby mala hnusne veľa energie a vyšlo mi okrem iného aj toto... :yeah: (teda vlastne mi to vyšlo ako jedno z tých pozitívnych riešení. Medzi tými negatívnymi bolo napríklad to, ako spôsobiť nepriateľovi nejakú škodu - niečo na spôsob výlevky - pošleme nepriateľovi cez bránu veľké množstvo surovej energie, ktorú nedokáže zvládnuť... :twisted:, alebo iné, podobné veci...)
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak jsem to přečetl jedním dechem a velice mě nakrklo asdf????????????
Chci víc :D

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
to som tam dal preto, aby mi to nerozhádzalo formátovanie, text kapitoly práve píšem... :D :write: takže viac dostaneš... :bounce:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
:yes: :ok: :bravo: Ano moc se těším:-)

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pre mňa znamená nadsvetelný pohon niečo hnusne podobné tomu čo má Destiny a sádzacie lode.

Tieto lode majú len starší, alebo novší typ nadsvetelného motora, takže stále sa jedná "len" o nadsvetelné motory, bez ohľadu na to ako sú pomenované (rozdiel je v pokročilosti /1. generácia, 2. generácia, ...... X-tá generácia nadsvetelného, medzihviezdneho, medzigalaktického, hyperpriestorového alebo akého motora/).
:idea: Možno podľa rasy od ktorej sa pohon použije by mohol byť rozdiel v čase, teda aj rýchlosti prekonania určitej vzdialenosti. :wink:
To znamená: napíšeš -Asgardský, -Noxký, -Goaoldský, -Antický, ......

neviem ako by som potom popísal rozdiel medzi normálnymi (medzihviezdnymi) hyperpriestorovými motormi antických lodí a tými upgradovanými (medzigalaktickými), o ktoré sa snažila posádka Aurory. Pri písaní takéhoto odstavca v texte by som dostal ťažké bolenie hlavy... :heat:

///-----------///
:compress: Motor zo starej (pôvodnej) Škody Felícia nebude mať rovnaký výkon /ani spotrebu/ ako motor z novej Škody Felícia novšej o niekoľko generácií a každý si je toho vedomý, tak nieje podrebné to akokoľvek zdôrazňovať. :colors:
///----------///
Načo písať rozdiel? :shock: Tí čo to sledujú (videli filmy a seriály) a čítajú, nemajú problém s predstavou o pohybe lode v priestore (ani o lodiach ako takých). 8)
Mne naopak prekáža, že na pomenovanie rovnakého prechodu do ....priestoru si použil (zatiaľ) dva rôzne výrazy (akoby sa jednalo o akúsi inú technológiu pohybu v priestore). :P
:heat: :horko: :scared: :faint:
:pst: Po dvoch šestnástkach počas 40-tich hodín mi to celkom šlo :roll: , alebo nie? :roll: :yahoo:
:bye:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
v tejto nočnej hodine pridávam ďalší diel poviedky, o ktorú asi nikto nestojí, alebo na ňu všetci zabudli, lebo ma dnes nikto neurgoval, že je nový týždeň, a že mám niečo pridať. Je mi to podozrivé a asi nebudem dnes v noci poriadne spať... :rflmao:

takže tu je tá kapitola...

Kapitola 41. – Mestá Antikov

Anna aktivovala jednotlivé terminály ako aj veľké holografické pódium Taktického centra a začudovaný Forlin sa konečne opýtal, čo sa deje. Anna sa k nemu na chvíľku otočila a na tvári jej zahral úsmev. Potom začala pracovať na terminále a na obrazovke sa po chvíli objavilo okno požadujúce zadanie prístupového kódu. Zadala dlhý kód a konečne na pol úst povedala smerom k admirálovi: „Riešim mimoriadne zložitý technický problém a potrebujem obehať zopár miest v tejto galaxie.“ Forlin len zdvihol obočie: „O čo ide?“
Nechala silné senzory Atlantídy pracovať a kým čakala na výsledky, prisunula si kreslo k terminálu. Potom kývla Forlinovi a on si sadol na kreslo pri vedľajšej konzole. Figliarsky sa usmiala a osvetlila problém: „Generálka Carterová prišla na spôsob, ako dostať posádku Destiny naspäť na Zem. Ja jediná však dokážem uskutočniť túto operáciu a to vďaka prostriedkom, ktoré mám.“ Na chvíľku sa odmlčala, ale keď jej kývol rukami, aby pokračovala, tak hovorila ďalej: „Ako vieš, hviezdne brány dokážu vytvoriť obojsmerné spojenie v reálnom čase. Problémom však je energia a samotná brána. Destiny je v dezolátnom stave a nemá kapacitu na vytvorenie brány na Zem. Teda musíme vytočiť bránu odtiaľto tam, aby odtiaľ mohli prejsť aktívnou obojsmernou červou dierou sem. Chápeš?“
Prikývol a ona pokračovala: „A tu je problém. Aby sme mohli vytočiť bránu na Destiny, potrebujeme veľmi veľa energie. Pri obojsmernom spojení dokonca niekoľkonásobne viac. To by nebol problém. Modulov nulového bodu máme, koľko chceme. Problémom je, že brány v sieťach Mliečnej cesty, Pegasu a okolitých galaxií, nie sú na niečo takéhoto stavané. Dokázala by som vytvoriť obojsmerné spojenie z ktorejkoľvek brány, ale nie na takúto extrémnu vzdialenosť. Musím použiť buď veľmi starý, primitívny, ale zato masívny model, ktorý by dokázal v sebe udržať energiu niekoľkých desiatok modulov ZPM, alebo potrebujem vytvoriť úplne nový model brány, ktorý dokáže vykonať aj takúto akciu.“ Forlin sa usmial, lebo mu to docvaklo: „Budem hádať. Ideš tou druhou cestou...“
Prikývla a dodala: „Preto som prišla do Pegasu. Potrebujem prejsť databázu Atlantídy a ostatných miest. Na Telerush Var som zachytila tajné lokátory mesta Ascanis a ešte ďalších dvoch miest. Ale všetky tri ukazovali, že mestá majú nedostatok energie a vážne technické problémy. Chcem prejsť aj ich databázy a možno, ak budem mať dostatočne veľké šťastie, nájdem nejaké pokročilejšie informácie o hviezdnych bránach, aby som mohla vyvinúť nový model...“ Forlin sa zamyslel: „Hm, to by mohlo vyjsť. Máš pozície tých miest?“
Anna prikývla a ukázala rukou na obrazovku terminálu vedľa seba. Forlin sa tam pozornejšie zahľadel a zbadal tri blikajúce bodky s nápismi označujúcimi antické mestá. Veľa o tých mestách nevedel, ale jeden nápis mu niečo pripomenul. Zamyslel sa a potom sa otočil k svojmu terminálu. Chvíľu na ňom pracoval a nakoniec sa zasmial: „Ascanis už ľudia z Expedície navštívili. Pred niekoľkými rokmi. Podľa tohto hlásenia je mesto takmer úplne zasypané a nad povrch vyčnieva len horná štvrtina centrálnej veže. Je bez energie, pretože posledný modul ZPM vybil plukovník Sheppard, aby zastavil nejaký miestny prevrat. Neviem, čo tým myslel. Budeš sa musieť opýtať jeho...“ Zamyslela sa a potom súhlasila: „To bude najlepšie. Podľa mojich informácií by mali mať všetky tri mestá hviezdne brány, ale radšej by som tam letela loďou. Na Jumpery som si doteraz nejako nezvykla...“ Forlin sa veselo zasmial: „To je divné. Vzhľadom na to, čo s Jumpermi stváral tvoj otec...“ Zasmiala sa. Vedela veľmi presne, čo tým myslel. Spomienky na tie veci mala stále v hlave.
Vybrala sa spolu s Forlinom za Sheppardom, ktorého našli v kontrolnej miestnosti brány, kde mal práve službu. Keď sa pozdravili, Forlin mu vysvetlil, čo od neho potrebujú. Sheppard sa zamyslel a nostalgicky sa usmial a potom im poskytol informácie, ktoré potrebovali.
Anna s Forlinom sa potom vybrali na mólo, kde bola zadokovaná Sirta. Keď si sadla do pilotného kresla, vybavili sa jej pred očami spomienky jej otca. Práve na takejto lodi začínal svoju kariéru pred mnohými miléniami. Ako vo sne aktivovala jednotlivé systémy a začala nabíjať inerciálne tlmiče. Forlin na ňu hľadel z vedľajšieho kresla a zamyslene ju pozoroval. Pohyby jej rúk na pilotnej konzole boli úsporné a efektívne. Aktiváciu systému a iniciáciu štartovacej procedúry vykonala presne podľa starých príručiek. Nezabudla na žiaden systém, ktorý mala podľa predpisov aktivovať alebo nastaviť.
O niekoľko minút sa automatické kotviace svorky doku na Atlantíde odpojili a Sirta sa vzniesla niekoľko desiatok metrov do vzduchu. Následne Anna zapla podsvetelné motory a loď prudko vyrazila dopredu. Ladným oblúkom sa vyhla vežiam na východnom móle a keď prekonala hranice mesta, začala stúpať nahor, von z atmosféry. Ešte však neboli úplne na orbite, keď Anna zapla hyperpohon a loď v záblesku pseudopohybu zmizla v subpriestore. Jej vektor smeroval k planéte označovanej ako P31-440.
Cesta im trvala dva a pol dňa a prebehla bez akýchkoľvek zvláštnych udalostí. Annu však trápila celý čas zvláštna predtucha. Keď Sirta vyletela z hyperpriestoru nad orbitou planéty, kde sa Sheppard, vtedy ešte v hodnosti majora, stal skoro kráľom, Annina predtucha zosilnela. Intuitívne zapla štíty lode a začala pozorne kontrolovať senzormi priestor okolo planéty.
Zrazu Forlin povedal: „Zachytávam tvoriace sa hyperpriestorové okno!“ O chvíľu sa niekoľko stoviek kilometrov od nich objavili bielo modré výboje a po chvíli sa z nich v záblesku pseudopohybu vynorila wraithská materská loď. Anna si povzdychla: „Už som si začínala myslieť, že to bude len nudné prehľadávanie databázy mesta.“ Aktivovala lodné zbrane a namierila si to s loďou priamo k obrovskej wraithskej lodi. Štyri ťažké pulzné kanóny boli pripravené k paľbe do niekoľkých sekúnd.
Anna ako v tranze zapla manévrovacie trysky na pravej strane lode a tá okamžite nabrala pomerne rýchlu rotáciu okolo pozdĺžnej osi. Wraithská loď si všimla antickú hliadkovú loď, ktorá sa na ňu rútila a zahájila na ňu paľbu. Všetky strely z hlavných kanónov však išli vedľa kvôli rotácii antického plavidla. Veliteľ wraithskej lode po chvíli pochopil, že nemá šancu zasiahnuť túto rýchlu a pohyblivú lodičku ťažkými zbraňami a kým dokážu jeho stíhačky odštartovať a účinne zasiahnuť, bude jeho loď taranovaná nepriateľom. Zahájil preto úhybný manéver do strany a materská loď začala nemotorne odbočovať.
Anna v pilotnom kresle však v poslednej chvíli vyrovnala let Sirty a elegantným oblúkom sa vyhla obrovskému organickému trupu nepriateľského plavidla. Zároveň spustila z bezprostrednej blízkosti paľbu zo všetkých štyroch ťažkých kanónov, ktoré mala k dispozícii. Šestnásť maličkých rýchlopalných kanónov proti stíhačkám nechala zatiaľ odpočívať. Proti odolnému trupu materskej lode boli nanič.
Na trupe materskej lode vykvitli explózie v miestach, kde ho zasiahli energetické pulzy z kanónov Sirty. Občas sa z nich začali šíriť aj druhotné explózie, ale celkovo materská loď prestala nálet bez výraznejšieho poškodenia.
Anna medzitým obletela zadnú časť wraithského plavidla a otočila loď k ďalšiemu náletu. Zamerala všetky štyri kanóny na mohutné motory a generátor hyperpriestorového okna na wraithskej lodi a už počas približovacieho manévru spustila paľbu. Podsvetelné motory neboli také odolné ako zvyšok trupu a po chvíli tri z ôsmich motorov v efektnom výbuchu explodovali. Z nich sa explózie rozšírili aj na ostatné motory a po niekoľko minút bola celá zadná časť lode v ohni.
Zrazu Forlin zaznamenal na svojom terminále nejaké údaje a povedal smerom k Anne: „Pokúšajú sa otvoriť hyperpriestorové okno!“ Anna prikývla, že rozumie a zamerala kanóny Sirty na generátor hyperpriestorového okna, ktorý predtým netrafila. Do generátoru v tej chvíli prúdilo množstvo energie, keďže wraithský veliteľ si uvedomoval rozsiahle poškodenie svojej lode a pokúšal sa o únik do bezpečia. Už si stačil preskúmať protivníka a dospel k názoru, že stíhačky nebudú mať so svojimi slabými kanónmi šancu proti ťažkej hliadkovej lodi. A na zásah hlavnými kanónmi materskej lode bola príliš obratná a rýchla.
V generátore sa hromadila energia a už jej bol takmer dostatok, aby mohlo byť otvorené hyperpriestorové okno, keď ho zasiahol jeden z energetických pulzov z antickej lode. Nahromadená energia si začala okamžite hľadať najľahšiu cestu, aby sa uvoľnila a generátor niekoľko milisekúnd po zásahu explodoval v efektnom výbuchu. Táto explózia si vyžiadala na materskej lodi krutú daň. Zadná časť sa roztrhla na niekoľko častí, ktoré začali jedna po druhej stravovať explózie a oheň živiaci sa vzduchom unikajúcim zo zničenej lode. Predná časť však ešte držala. Anna postrehla, že dvere pravobočného hangáru sa začínajú otvárať a nasmerovala tam Sirtu. Zamerala tam hlavné kanóny a zapla pre istotu aj malé rýchlopalné kanóny proti stíhačkám. Na lodi ich bolo len šestnásť, ale tiež poslúžili svojmu účelu.
Z hangáru začali vylietavať stíhačky, ktoré však privítala prudká paľba z kanónov antickej hliadkovej lode. Ústie hangáru sa zaplnilo explóziami wraithských stíhačiek a do tohto ohnivého pekla vlietali ďalšie a ďalšie stíhačky, ktoré ho svojimi výbuchmi ešte priživovali. Zrazu Anna zaznamenala silnú explóziu na opačnej strane wraithskej lode a obzrela sa na senzory. Ľavá strana materskej lode explodovala a ďalšie explózie sa šírili smerom k prove.
Anna si s chmúrnym úsmevom uvedomila, že o chvíľu wraithské plavidlo exploduje a v tej chvíli bude dobre, keď sa od neho bude držať čo najďalej. Otočila Sirtu k planéte a zapla motory naplno. Nemýlila sa. O necelú minútu sa wraithská loď zmenila na malé slnko a jej úlomky sa rozleteli do všetkých smerov.
Forlin pozrel úctivo na mladú admirálku: „Videl som ako tvoj otec s takouto loďou dokázal zničiť dva wraithské krížniky, ale nikdy by som si nepomyslel, že hliadková loď dokáže zničiť wraithskú materskú loď...“ Ona naňho ani nepozrela, len sucho poznamenala: „Ak nám bude šťastie priať rovnako ako teraz, tak uvidíte ešte neuveriteľnejšie veci, admirál Forlinafalcus!“
Forlin pokrčil plecami a vrátil sa k senzorom. Po chvíli sa zamračil: „Niekoľko stíhačiek uniká k hviezdnej bráne na povrchu!“ Prikývla a nasmerovala loď do atmosféry. Loď poslušne zareagovala na jej pokyn a o chvíľu už bolo vidieť, ako sa jej štít sfarbil do žlta a červena vplyvom prudkého zostupu atmosférou.
Vynikajúca manévrovateľnosť a rýchlosť umožnili dostať Anne Sirtu až tesne k hviezdnej bráne, ktorá sa schovávala na malej čistine v lese. Jej zbrane pracovali v automatickom móde a pracovali efektívne. Šestnásť malých rýchlopalných kanónov proti stíhačkám splnilo svoju úlohu a pred zrakmi užasnutých dedinčanov všetky zostávajúce stíhačky postupne explodovali a ich trosky sa postupne znášali k zemi.
Nakoniec boli všetci nepriatelia eliminovaní a Sirta pokojne a hladko pristala vedľa centrálnej veže Ascanis. Keď sa otvorili dvere prechodovej komory, zbadala Anna, že sú očakávaní. V úctyhodnej vzdialenosti stál hlúčik obyvateľov veže na čele s Taviusom, obkolesený niekoľkými vojakmi. Anna si ich premerala a otočila hlavu k Forlinovi, ktorý stál vedľa nej: „Ostaňte v lodi. Toto zvládnem sama...“ Admirál prikývol a zmizol v úzkych chodbách hliadkovej lode.
Anna pre istotu aktivovala svoj osobný štít, ktorý nosila pod odevom a vykročila vpred. Tavius, ktorý mal očividne v uvítacej skupinke hlavné slovo, vykročil vpred, ale na tvári sa mu značil strach. Neisto sa predstavil: „Som Tavius, Lord Protektor tejto planéty.“ Anna si ho chladne premerala a potom sa jej uráčilo odpovedať: „Som Anna Kornilovová, ríšska admirálka Antickej ríše. Toto mesto patrilo kedysi našej ríši. Prišla som z neho vyzdvihnúť určité veci, ktoré potrebujeme.“ Tavius preglgol: „Chcete nám vziať našu vežu? To nedovolíme!“
Vojaci sa v tej chvíli postavili pred neho, aby ho chránili a v rukách sa im objavili obušky. Anna len zdvihla ruku a luskla prstami. Forlin sediaci na mostíku lode sa usmial, keď pochopil jej gesto a natočil hlavne niektorých zbraní na skupinku pred Annou.
Vojaci aj civilisti cúvli dozadu, lebo ešte pred chvíľou sledovali tieto zbrane v akcii a teraz si mysleli, že im hrozí podobný osud ako wraithským stíhačkám. Anna sa sebavedome usmiala: „A kto mi zabráni, aby som si vzala, čo potrebujem? Azda vy?“ Tavius zbledol a po dlhej chvíli mlčania sa mu podarilo povedať: „Mesto je vám k dispozícii, admirálka...“ To bolo všetko, na čo sa zmohol a pre istotu radšej ustúpil z cesty. Dvorania a vojaci spravili podobne, lebo v tvárach mali strach z toho, čo bude.
Anna vstúpila do veže cez balkónové dvere na dvadsiatom siedmom poschodí, ktoré jej obyvatelia prerobili na hlavný vstup. Nevzrušene sa rozhliadla v malom átriu a na zdesenie miestnych obyvateľov, ktorí ju sledovali z úctivej vzdialenosti, zamierila po schodoch nadol. Nikto sa ju neodvážil nasledovať. „Katakomby“ mali u obyvateľov veže povesť veľmi nestabilného, špinavého a hrôzostrašného miesta.
Zostupovala po starých a zaprášených schodoch a pozorne sa rozhliadala. Všímala si štrukturálne poškodenia. Mesto očividne pretrpelo veľkú bitku s wraithmi. V stenách a nosníkoch boli praskliny a schody pod jej nohami strašidelne praskali. Neustále mala zapnutú antickú vysielačku a komunikovala s Forlinom na palube Sirty. Nehodlala sa nechať zasypať v rozpadávajúcom sa meste a keby sa tak stalo, mal byť admirál pripravený ju okamžite teleportovať na palubu hliadkovej lode.
Praskavé a škrípavé zvuky okolo nej pokračovali ale steny na ňu nespadli. Zostúpila až na dvanáste poschodie, kde zbadala prvú konzolu terminálu. Osvetlenie v tejto časti veže nefungovalo a jej sa ho nechcelo zbytočne opravovať. Namierila na terminál baterku a sklamane šla ďalej. Konzola bol rozbitá a doštičky z kryštálov boli pohádzané po podlahe a popraskané. O dve poschodia nižšie našla ďalšiu konzolu. Táto bola neporušená, ale zato na nej bola úctyhodná vrstva prachu. Ozdobné lišty na obrazovke, ktorá patrila k tomuto terminálu, ležali na podlahe roztrieštené, ale obrazovka stále visela na svojich závesoch.
Skusmo sa dotkla konzoly a pokúsila sa ju aktivovať. Bez výsledku. Po chvíli si uvedomila, kde je chyba a vybrala sa po schodoch nadol. V najspodnejšom poschodí, plnom špiny a prachu našla mohutné železné dvere a keď sa jej ich s fučaním a nadávkami podarilo otvoriť, vošla do energetickej rozvodne. Pred ňou stál mohutný terminál, v ktorom boli zasunuté tri moduly ZPM. Manuálne ich vysunula a zaškľabila sa. Moduly boli úplne vybité. Zavolala si pomoc od Forlina a po chvíli sa na podlahe vedľa nej objavila guľa bieleho svetla a keď zmizla, bolo na jej mieste jedno čiastočne nabité ZPM, ktoré si priniesla z Telerush Var. Vytiahla jeden starý modul a na jeho miesto vložila nový. Nezasúvala ho, len nechala energiu prúdiť do systémov mesta.
Vyšliapala si štyri poschodia k najbližšiemu terminálu a keď sa jej ho podarilo aktivovať, vydýchla si úľavou. Niekoľko minút zadávala bezpečnostné kódy svojho otca, kým sa jej podarilo dostať do všetkých súčastí databázy.
Prvou vecou, ktorú potom spravila, bolo, že spustila mestské senzory a nechala mesto spraviť autodiagnostiku. Vedela, že na Sirte nie je dostatočná pamäťová kapacita pre prenos celej databázy tohto mesta a tak bude musieť preniesť na palubu lode kryštály databázy. Tie však musí najprv nájsť, čo môže byť celkom vážny problém. Mesto je v dezolátnom stave, mnohé jeho časti sú zničené alebo poškodené a tak bude cesta k jednotlivým kryštálom databázy, ktoré sú rozosiate po celom meste, značne komplikovaná.
Systém mesta robil diagnostiku dobré tri hodiny a ona medzitým sedela na špinavej podlahe a čakala. Nakoniec sa na obrazovke objavili výsledky a ona sa vrhla do ich skúmania. Po poldruha hodine sa zamyslela a po chvíli volala znovu Forlina: „Takže, mám výsledky diagnostiky. Všetky databázové centrá odpovedajú a sú nepoškodené. Budem ich musieť preniesť na Sirtu manuálne. Bude to však trvať dosť dlhú dobu. Viacero ich je v oblastiach mesta, ktoré sú odrezané od ostatných závalmi. Sú na palube Sirty nejaké prenosné generátory silového poľa?“ Forlinova odpoveď bola, že iba jeden a ona sa preto zamračila. Bude na to musieť ísť inou cestou. Chvíľu premýšľala a potom odoslala všetky výsledky diagnostiky na hliadkovú loď. Keď Forlin potvrdil príjem súboru, nechala terminál aktivovaný a vybrala sa hore schodmi na povrch.
Keď sa vyštverala k hlavnému vchodu veže a vrátila sa na palubu lode, Forlin si ju prezrel s ironickým úsmevom: „Nechceš sa okúpať a prezliecť do niečoho čistejšieho?“ Skepticky na neho pozrela a odvrkla: „Až keď budú všetky kryštály na palube. Dovtedy to nemá zmysel. Aj tak sa tam dole ešte ušpiním...“ Pokýval hlavou a potom sa pustil do prehľadávania plánov mesta, kadiaľ sa najlepšie dostať k databázovým centrám, v ktorých boli uložené kryštály s databázou mesta.
Databázové centrá sa nachádzali na siedmich rôznych miestach. Každé centrum obsahovalo štyri puzdrá s veľkými kryštálmi, na ktorých boli uložené jednotlivé časti databázy. Anna aj Forlin to vedeli a vedeli aj to, že kryštály veľmi zle znášajú transport pomocou teleportu. Musia ich na Sirtu dostať manuálne a to prinášalo mnohé ťažkosti.
Anna sa vďaka Forlinovej pomoci dokázala teleportovať až k jednotlivým puzdrám s kryštálmi, ale von ich nedokázala vyniesť. Jednak boli kryštály rozmerné a ťažké a jednak ich nemohla teleportovať. Dostala však nápad. Keď ho povedala Forlinovi, vydesene sa na ňu zahľadel, či to myslí vážne: „Prebúrať sa tam? Natvrdo? To ale spôsobí zničenie veľkej časti mesta! A to je aj tak dosť poškodené...“ Prikývla: „Veď práve. Forlin, bola som tam dole a videla som, v akom stave to mesto je. Priveľmi poškodené, bez emitorov štítu. Drony síce má ale to je tak všetko. Toto mesto je na odpis...“
Forlin sa zamyslel a potom chtiac či nechtiac musel prijať jej plán. Veľmi starostlivo zameral pozíciu Sirty v polohe k mestu a ešte starostlivejšie zamieril jeden z štyroch ťažkých pulzných kanónov na pozíciu prvého databázového centra. Potom teleportoval Annu aj s potrebným vybavením do katakomb k centru.
Trvalo jej pol hodiny, kým vybrala ťažké kryštály z mohutného terminálu a uložila ich do špeciálneho transportného puzdra pripevneného k transportným saniam podobným predlženému vodnému skútru. Tie patrili do bežnej výbavy antických lodí. Občas bolo potrebné potrebne pristáť s loďou na planétach a sane sa lepšie hodili pre prepravu ľahkých nákladov alebo osôb na povrchu ako veľké Jumpery.
Aktivovala prenosný generátor silového poľa a pripravila aj ostatné časti vybavenia. Keď so zatajeným dychom dala rozkaz k paľbe, Forlin sa jej to naposledy pokúsil vyhovoriť, ale nakoniec poslúchol a začal strieľať.
Presne nasmerovaný ťažký pulzný kanón začal páliť do hliny a po piatich výstreloch bola šachta takmer hotová. Na posledný, šiesty, výstrel musel admirál ubrať veľkú časť energie, aby prerazil posledných niekoľko metrov. Keď sa stena v miestnosti zosypala a lúč energie narazil do silového poľa, Anna zavrela oči. Generátor však vydržal, aj keď protestne zapískal proti sile, ktorú musel zadržať. Keď svetlo lúča pohaslo, Anna sa vrhla k saniam, nasmerovala ich prednú časť do vyrazenej šachty a vzlietla. Bolo to ako letieť na vznášadle. O necelú minútu bola na povrchu a mäkko pristála v prechodovej komore Sirty. Vyložila puzdro s kryštálmi a odtiahla ho do najbližšieho skladu. Potom sa nechala teleportovať naspäť do miestnosti s databázovým centrom, teraz už bez kryštálov. Deaktivovala silové pole a pozorovala, ako sa zo stropu, oslabeného rokmi a streľbou, začali sypať kúsky popraskaných nosníkov. Trpko sa usmiala a v tej chvíli ju obalilo biele svetlo teleportu. Niekoľko sekúnd na to sa strop zrútil a z vystrieľanej šachty sa vyvalilo mračno prachu.
Forlin medzitým zameriaval druhý kanón na ďalšie databázové centrum mesta. Operácia sa opakovala a o necelú hodinu mali na palube Sirty ďalšie kryštály. Takto postupovali s prestávkami na oddych až do večera. Pri poslednom centre generátor silového poľa vypovedal službu tesne po zásahu pulzným kanónom. Časť energie výstrelu prenikla silovým poľom a efektne zlikvidovala databázový terminál. Anna však mala zapnutý aj svoj osobný štít a tak sa jej nič nestalo. Do puzdra s kryštálmi sa zavŕtalo množstvo úlomkov z vybuchnutého terminálu, ale kryštály ostali nepoškodené. Nakoniec sa zaprášená dostala naspäť na povrch.
Keď pristávala s transportnými saňami na palube Sirty, šťavnato nadávala a kliala v niekoľkých jazykoch. Špinavá a unavená sa chcela vydať na mostík za Forlinom, keď si spomenula na ZPM, ktoré bolo stále zapojené v systémoch mesta. Chvíľku nad tým premýšľala a potom mávla rukou. Obyvatelia veže budú mať aspoň nejakú ochranu proti wraithom, keďže mesto malo znovu dostatok energie a to aj na bojové systémy. Mesto dokáže fungovať aj bez databázy a pri tom, čo videla a čo rozprával generál Sheppard, si domyslela, že obyvatelia o databáze ani nevedeli a tobôž ju využívali. Šla sa umyť a prezliecť.
Keď sa umývala v jedinej úzkej sprche, ktorá bola na palube hliadkovej lode, spomenula si na priestornú vírivku a luxusné vybavenie, ktoré mala na Telerush Var. Hliadkové lode však boli určené na iné účely a väčšinu ich vnútorného vybavenia zaberali prístroje a potrebné vybavenie. Posádku stavitelia lode teda napchali kam sa dalo a jej obytné priestory tomu aj zodpovedali.
Na druhý deň ráno Sirta odštartovala a vyrazila k ďalšiemu zo starých miest Antikov – Mornas. Na svoje veľké sklamanie však po preskenovaní planéty Anna zistila, že mesto Mornas ležalo kedysi, podobne ako Atlantis, na vodnej hladine a bolo potopené kvôli obrane na morské dno. Nemalo však poistku, ktorú mala Atlantis, a ktorá zaručovala zdvihnutie pri vyčerpaní energie.
Mornas ležalo na dne morskom a bolo úplne zaplavené. Niektoré veže ležali zrútené na mólach a mesto bolo celkovo veľmi schátralé a zarastené koralmi. Nebola ani najmenšia šanca, ako sa dostať k databázovým centrám a informáciám obsiahnutým v nich.
Sirta parkovala niekoľko hodín na orbite planéty a Anna uvažovala, či nie je aspoň nejaká šanca, že by sa jej podarilo získať informácie z databázy mesta. To však bolo mŕtve a obývali ho iba ryby a morské živočíchy. Nakoniec to vzdala a nariadila Forlinovi, aby nasmeroval loď k poslednému mestu.
Keď o tri dni neskôr vyskočila z hyperpriestoru a z orbity preskenovala planétu, Anna myslela, že sa jej sníva. Mesto Lorardian bolo rovnako ako Mornas potopené. Ležalo však na plytčine a nad hladinu vyčnievala časť centrálnej veže.
Sirta nemala hangár a ani žiadne Jumpery. Jediný spôsob, ako sa dostať do mesta, bol teleport. Nevedeli síce, v akom stave mesto je, ale Anna sa to rozhodla risknúť. Kontrolná miestnosť mesta bola nad vodou, takže bola celkom slušná šanca, že sa dostane do databázy.
O niekoľko minút sa zhmotnila v bielom svetle teleportačného lúča a keď sa rozhliadla, zbadala, že je na balkóne pred konferenčnou miestnosťou. Všade bolo blato a špina. Cez popraskané sklenené okná zbadala, že v Kontrolnej miestnosti sú ovládacie terminály rozhádzané a poprevracané.
Skĺzla pohľadom nadol k miestu, kde by mala byť hviezdna brána. Namiesto nej tam však bolo antické ovládacie kreslo. Opatrne zišla po schodoch pokrytých zaschnutým blatom a nánosmi a prezrela si kreslo. Vyzeralo nepoškodene. Očistila ho od špiny a sadla si doň. Nič sa nestalo a ona sa zaškľabila. Nie je energia.
Energetická rozvodňa sa nachádzala hlboko v zatopenej časti mesta, niekoľko stoviek metrov pod hladinou a bolo nemožné sa k nej dostať bez skafandra. Našťastie si však Anna vedela rady. V jednom z rohov šesťuholníkového podstavca ovládacieho kresla bol ukrytý slot pre ZPM. Pokiaľ bolo kreslo inštalované v meste, tak sa bežne nepoužíval, lebo kreslo čerpalo energiu zo systémov mesta. Ale teraz sa celkom hodil. Zapla si vysielačku a požiadala Forlina, aby jej teleportoval jedno z štyroch zostávajúcich ZPM, ktoré boli na palube Sirty. Tie si priviezla ešte z Telerush Var, lebo počítala s tým, že mestá nebudú mať energiu.
O chvíľu zažiarilo biele svetlo teleportu a na podlahe sa objavil požadovaný modul. Zdvihla ho, otvorila slot na podstavci a prezrela si ju kritickým okom. Potom do nej bez váhania strčila ZPM a zatlačila. Modul hladko zašiel dovnútra a podstavec a kreslo sa rozžiarili bledomodrým svetlom. Obišla kreslo a sadla si doň znova. Tentokrát sa sklopilo do pracovnej polohy.
V mysli sa jej okamžite objavila požiadavka na zadanie bezpečnostného kódu, lebo je aktivovaná autodeštrukcia mesta. Zadala kód svojho otca a po chvíli ho systém akceptoval a sprístupnil jej všetky systémy, ktoré postupne začínali nabiehať. Vyvolala si pred seba holografickú obrazovku a tá sa po chvíli objavila. Bola však zrnitá a blikala. Anna si prezrela neporiadok okolo seba a uvedomila si, že šošovky holografických projektorov musia byť poriadne zanesené špinou.
Deaktivovala obrazovku a spoľahla sa na mentálne rozhranie, ktoré fungovalo bezchybne aj po toľkých rokoch. Prehrávala si v hlave plány mesta a polohy jednotlivých databázových centier. Potom si uvedomila, že Lorardian bolo v lepšom stave ako Mornas, omnoho lepšom. Ak nepočítala špinu, rozbité okná a škody spôsobené pobytom pod vodou, tak bolo v podstate neporušené. Skusmo zapla podsvetelné motory mesta a po chvíli sa mesto začalo chvieť a stúpať nad hladinu podľa jej povelov.
Keď sa dostala nad hladinu, vypla motory a nechala mesto, nech sa ustáli na morskej hladine. Zvonku počula šplechot vody, ktorá sa liala z porozbíjaných okien, balkónov a terás mesta. Občas bolo počuť aj treskot a kovové zvuky, keď voda so sebou vzala aj kusy starého nábytku a rôzne prístroje alebo počítačové terminály.
Spustila komplexnú autodiagnostiku mesta, hlavne jeho motorov a štítových emitorov. Po niekoľkých minútach systém jej systém dal výsledky diagnostiky a ona v tej chvíli presne vedela, čo s mestom spraví. Aktivovala telekomunikačné antény mesta a spojila sa so Sirtou. Forlin vyzeral dosť prekvapene, keď dostal signál z mesta. Očakával totiž, že ho kontaktuje vysielačkou. S uspokojením však prijal správu, že mesto je v poriadku, a že ho zdvihla nad hladinu. Keď mu prikázala, aby jej teleportoval zvyšne tri moduly ZPM, že ich chce zapojiť do systémov mesta, nepovedal nič. To bolo logické a vôbec ho to neprekvapovalo. Prekvapil ho však jej ďalší príkaz – Sirta mala pristáť v jednom z mestských dokov.
Okamžite si domyslel, o čo jej ide. Anna chcela s Lorardianom letieť vesmírom a on bol potrebný v meste, aby jej s letom pomohol. Sirtu teda museli zadokovať po dobu letu.
Poslušne splnil jej príkazy a teleportoval do kontrolnej miestnosti mesta zvyšné tri moduly ZPM, ktoré boli na palube hliadkovej lode. Potom ju naviedol na pristátie a keď pristál v „rokline“ na jednom z mól mesta, kde boli dokovacie porty, aktivovala Anna v meste protokol Prasten sedem a z podlahy doku sa za hlasného škrípania zdvihli mohutné podpery, ktoré vyvážili loď v doku, aby sa nehýbala. Potom sa na Annin príkaz prisunul k boku lode mostík, ktorý sa ukotvil pri vonkajších dverách prechodovej komory.
Forlin vôbec nebol nadšený, keď počul, že transportéry v meste nefungujú, a že bude musieť celú cestu do kontrolnej miestnosti absolvovať pešo a v špine. Vybral sa však podľa rozkazu na cestu. Anna medzitým vzala všetky tri moduly ZPM a začala opatrne zostupovať po schodoch do energetickej rozvodne mesta.
Schody boli klzké a pokryté blatom a stáročnými nánosmi špiny. Od päťdesiateho druhého poschodia nadol bolo všetko vlhké a bolo vidieť, že práve potiaľto siahala morská hladina. Energetická rozvodňa Lorardianu bola na dvanástom poschodí, čo bola jedna zo zvláštností tohto mesta. Zvyčajne to bývalo o štyri až päť poschodí nižšie. Anna však tomu bola len rada. O poschodie nižšie zbadala vodnú hladinu. Spodná časť mesta bola stále zatopená.
S námahou sa jej podarilo otvoriť dvere energetickej rozvodne. Z nich sa vyvalil prúd vody, ktorý ju nestrhol so sebou len vďaka tomu, že stihla uskočiť nabok. Vnútri to vyzeralo ako po potope. Terminály boli poprevracané a kryštálové doštičky sa váľali po podlahe. Ústredný terminál, v ktorom boli stále zapojené tri dávno vybité moduly ZPM, však stál neporušený. Bol len pokrytý hrubou vrstvou slizu. Opatrne k nemu podišla, pričom sa vyhýbala tomu, aby pošliapala kryštálové doštičky na podlahe. Teraz nemala čas ich zbierať a čistiť.
Manuálne vysunula staré moduly ZPM z terminálu a vytiahla ich zo slotov. Na ich miesta uložila nové moduly, ktoré priniesla so sebou. Potom ich zasunula dovnútra terminálu a všetky tri moduly sa rozžiarili oranžovo-žltou farbou. Usmiala sa a opustila miestnosť. Kým vyšliapala na vrchol schodiska do kontrolnej miestnosti, poriadne sa zadýchala. Unavene si sadla do ovládacieho kresla a prešla si znovu výsledky autodiagnostiky mesta. Po niekoľkých desiatkach minút dorazil do aj Forlin. S jeho pomocou dala do poriadku kontrolnú miestnosť, postavila všetky terminály a zavesila obrazovky do závesov na strope. Potom ho nechala, nech čistí a usporiadáva kryštálové doštičky z terminálov. Pilotovanie mesta síce bolo možné aj bez systémov v kontrolnej miestnosti, ale bola to zvýšená záťaž na osobu v ovládacom kresle.
Na druhý deň bolo mesto pripravené na odlet. Forlin tŕpol strachom, či to systémy po niekoľkých tisíckach rokov nečinnosti a vplyvu morskej vody zvládnu, ale Anna si podobné obavy očividne nepripúšťala. Aspoň to na nej nebolo vidieť. Sedela v ovládacom kresle uprostred špinavej miestnosti a kontrolovala systémy mesta pred štartom.
Keď konečne zadala povel k štartovnej procedúre a začala nabíjať inerciálne tlmiče, celé mesto sa naplnilo hučaním a jemným chvením. O niekoľko minút neskôr začalo stúpať na orbitu. Jedinou ochranou oboch jeho obyvateľov bol energetický štít, lebo všetky okná boli porozbíjané a Anna s ovládacieho kresla cez zvyšky mohutného panoramatického okna v zadnej časti miestnosti priamo videla šíry, voľný, otvorený čierny vesmír a biele bodky hviezd.
Na orbite obrovské motory zažiarili ešte jasnejšie a mesto v záblesku pseudopohybu vstúpilo do hyperpriestoru. Vektor bol nasmerovaný k planéte s Atlantídou, kde mal admirál preletieť so Sirtou do druhého mesta. Anna mala pokračovať s Lorardianom a databázovými kryštálmi z Ascanis do Mliečnej cesty na svoju základňu Telerush Var, kde sa mestu malo dostať dôkladnej generálnej opravy. Anna nepochybovala, že to zaberie niekoľko rokov aj pri kapacitách, ktoré základňa poskytovala.
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak co ti mám na to povědět:-).. Odvážný plán má ta Anda, dost riskovala na Ascanis. Co; máš už další díly? :write:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Forton:

áno, mám už ďalšie diely a práve prechádzajú mojou akou-takou autorskou korektúrou. Nepochybujem o tom, že Puk v nich po vydaní nájde ešte nejaké chyby, ale čo už...

Toto je spoiler!!!:
Práve sa predieram úskaliami 66. kapitoly, kde sa Zem pripravuje na odtajnenie brány, flotily atd. Anička v tom bude hrať istú úlohu. a tiež si zmeria sily s majstrom kung fu... :scared:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Stejně mi ten Mornas pořád leží v hlavě. To je snad jediná věc, kterou Anička nechala tak :hmmm:
Jinak už mám pocit, že Vládkyně Vesmíru Anna by levou zadní zvládla i partu Supermanů z Kryptonu :rflmao:
A rozhodně se těším na pokračování - tady i na mailu :D

:bye:


:sunny:

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dobré pokračovanie. :bravo:
:hmmm: Záchrana Mesta je celkom dobrá myšlienka. :thumleft:
To v spoileri bude celkom zaujímavé (myslím). :wink:
Oki, pokračuj v :write: a my Ti budeme fandiť. :stavka: :stavka: :stavka:
:pyramida:
:thumright: :thumleft: :thumbsup: :bye:

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž

pal Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1007
Bydliště: Nottingham, UK
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
hip hip huraaa :!: :rflmao: :stavka:
Za kazdym vzestupem civilizace stala vira, za kazdym padem nabozenstvi. Neni nic horsiho jak negativni mysleni, zarlivost, zavistive ci jine negativni reakce pro zniceni zivota. Proto je treba myslet a konat pozitivne a s laskou.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky

cron